• ZELENÁ ŠKOLA

• Zelená škola je environmentálnovzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Od školského roka 2019/2020 sa do programu Zelená škola zapájame aj my. Počas certifikačného obdobia budeme pravidelne aktualizovať propagačné a informačné nástenky programu Zelená škola. O cieľoch, metodike programu, zostavení a fungovaní kolégia, o výsledkoch environmentálného auditu školy pre tému ODPAD, o plánovaných stretnutiach a aktivitách programu Zelenej školy sa budú všetci zúčastnení dozvedať nie len prostredníctvom násteniek, ale aj prostredníctvom školského rozhlasu, na plenárnych a triednych stretnutiach ZRPŠ.

Zodpovední: žiaci Školského parlamentu = Kolégium programu Zelenej školy + zodpovední pedagógovia: Mgr. Jana Žoldáková, Mgr. Ján Andráš, Mgr. Matúš Žoldák, Mgr. Barbora Lachová. Mgr. Ľubomír Hrivnák a ich šikovní žiaci.

Ďakujem Mgr. Jana Žoldáková
            november 2019

• AKTIVITY V RÁMCI PROJEKT

• ŠIKOVNÉ ŽIACKE RUKY, PRÁCA S ODPADOM

• 29.05.2020 19:24
          • V rámci projektu Zelená škola žiaci vytvorili pekné projekty a výtvarné práce. Riadili sa základnou myšlienkou tohto projektu a nezabudli ani na ochranu našej planéty. Triedili odpad, vypracovali projekt na tému Deň Zeme, Slovensko na mape Európy a rôznymi výtvarnými technikami stvárnili svet živočíšnej a rastlinnej ríše.

• Dobrý deň prajem všetkým!

Naši šikovní malí žiaci z 2. A a z 3. A sa popasovali s témou odpadu a jeho recykláciou, nakoľko to prospieva nášmu „eko“ okoliu a popracovali tak na dielach, ktoré reprezentujú našu oddanosť Projektu Zelená škola. Pracovali s materiálmi, ktoré sú len ťažko rozložiteľné v našej prírode a pripomenuli nám tak, na čo nemáme zabúdať a to je ochrana našej Zeme a prírody okolo nás.

Taktiež upriamujú našu pozornosť na nedávny Deň Zeme, ktorý sa každoročne slávi 22. apríla a vytvorili súbor prác, ktorý nás podnecuje k zamysleniu sa a k otvoreniu sa myšlienke byť zodpovednými za svoje konanie a chrániť to nedotknuté a čisté čo nám ešte zostalo. A pomôcť tomu, čo je už dosť zničené a prispieť ku krajšiemu svetu.

Naďalej pracujeme našom povedomí o tejto tematike a chceme Vám aj v ďalších dňoch prinášať príspevky a fotodokumentáciu našich prác a ekologických počinov. Preto sledujte stránku našej školy a nezabúdajte sledovať aj facebook Zelenej školy, kde sa každý týždeň dozviete niečo nové a zaujímavé o ochrane prírody a pomoci nášmu environmentu.

www.zelenaskola.sk

Prajem Vám ešte príjemný zvyšok dňa a tešíme sa na ďalšie Vaše zaujímavé práce, prezrite sa zároveň aj galériu prác, ktoré som Vám vyššie opísal.

Mgr. Matúš Žoldák, koordinátor projektu Zelená Škola, PaedDr. Františka Kuzielová, učiteľka v 3. A, Mgr. Zuzana Okoličániová, učiteľka v 2. A

FOTOGALÉRIA

• Základná škola Poprad - Matejovce
      • Riaditeľka školy - PaedDr. Barbora Cehulová 0910 890 471, +421 52/456 50 27